Черноморец се изравни с Лудогорец и ЦСКА

Херо изведе Черноморец до Лудогорец и ЦСКА

Отборът на Черноморец спечели трудно с 1:0 като домакин на Миньор в среща от XI кръг на "А" група и се нареди наравно с Лудогорец и ЦСКА на върха във временното класиране, събирайки 25 точки.

"Акулите" бяха водени от завърналия се от Германия Димитър Димитров-Херо, който бе на процедури по химиотерапия заради открития в стомаха му неотдавна злокачествен тумор.

Както е известно, именно заради тях той пропусна мача на бургазлии във Враца предишната седмица, като тогава тимът бе воден от неговите асистенти.

Голът за домакините падна в 44-ата минута, когато Асис проби по лявото крило, центрира към Анеси в наказателното поле и той на свой ред прати топката с глава във вратата на "чуковете".

Локомотив (Пд) спечели със същото 1:0 при домакинството си на Черно море в един от любопитните мачове този кръг.

Попадението за "смърфовете" бе дело на Венков в 71-ата минута, когато засече центрирана от дясно топка.

Двата тима завършиха срещата с по 10 души. Първо Янчо Андреев от Черно море получи втори жълт картон в 63-ата минута за фаул срещу Здравко Лазаров.

В самия край същата участ сполетя и Валери Георгиев след нарушение срещу Георги Илиев.

В мачовете на дъното Видима-Раковски спечели минимално срещу Светкавица у дома, но продължава да бъде 14-и в таблицата.

По същото време Калиакра стигна до нулево реми срещу Ботев (Враца) в Каварна.

В петък е голямото дерби на българския футбол, а двубоите Лудогорец - Монтана и Локомотив (Сф) - Литекс ще се изиграят в началото на новата седмица.