Левски загуби от Стяуа с две дузпи

Треньорът на "сините" Николай Костов все още не е получил желаните футболисти на постовете централен защитник и централен нападател
Изпълнителният директор Иво Тонев изрази надежда, че въпросът ще бъде разрешен в оставащите два дни до края на трансферния прозорец Снимка: NovSport.com

Левски загуби с 1:2 от румънския гранд Стяуа в контролна среща, играна на подготвителния лагер в Анталия.

До крайния резултат се стигна след обрат, като първо Иван Цветков откри за „сините" в 38-ата мин., но две минути по-късно Танасе изравни от дузпа, а през втората част Русеску донесе победата на „стелистите", отново от бялата точка.

Дебют за българския клуб направи единият от дошлите на проби бразилци - офанзивният халф Диелтон, който замени на почивката голмайстора Цветков.

С днешния резултат Левски е без победа в първите си три контроли на турска земя, след като падна също с 1:2 от украинския Таврия и завърши наравно с руския Рубин.

Програмата предвижда те да се срещнат още с украинския Заря (на 5 февруари), стария си познайник БАТЕ от Беларус (8 февруари) и руския Краснодар (11 февруари), където играе бившият футболист на „сините" Жоазиньо, а треньор е Славолюб Муслин.

Изпълнителният директор на синия клуб Иво Тонев коментира пред Дарик радио след мача, че резултатите в контролите не го притесняват, а обезпокоителното е забавянето на селекцията, която той отдаде на „няколко фактора", но не пожела да уточни кои са те.

„Трябват ни поне двама играчи, които да донесат промяна. Става въпрос за централен защитник и централен нападател. Видима е нуждата от тях, колкото по-бързо решим тоя проблем, толкова по-добре и за отбора, и за треньора. Имаме още два-три дни до края на трансферния прозорец, надяваме се времето да е достатъчно. Не можем да говорим за напрежение от това, че нямаме победа, изиграхме три мача срещу класни отбори. Ако има някакво напрежение, то идва от проблема със селекцията", заяви Тонев.