Федерер и Надал отпаднаха от турнира в Синсинати

Федерер не успя да защити титлата си в Синсинати Снимка: Getty Images
Федерер не успя да защити титлата си в Синсинати

Четирикратният победител на турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати (САЩ) - Роджър Федерер, отпадна на четвъртфиналите на турнира с награден фонд 2,59 милиона долара.

Поставеният под №3 швейцарец загуби с 2:6, 6:7(3) от осмия в схемата Томаш Бердих (Чехия) за 91 минути и не успя да защити титлата си от последните два сезона.

30-годишният Федерер не успя да се справи с мощния сервис на съперника и допусна трето поражение в последните си четири мача срещу него. Бердих наниза 10 аса и не даде нито една възможност за пробивна Федерер, въпреки че игра с превръзка на рамото.

Следващият съперник на чеха ще бъде №1 в света Новак Джокович (Сърбия). Сърбинът имаше известни проблеми срещу шестия в схемата Гаел Монфис (Франция), но все пак стигна до успеха с 3:6, 6:4, 6:3 след 2:33 часа игра. Това беше 56-а победа в 57 мача за сърбина от началото на сезона.

Монфис започна по-добре мача и след два пробива спечели първия сет. В деветия гейм на втората част обаче французинът допусна пробив след двойна грешка и веднага след това Джокович изравни резултата при собственото си подаване. Сърбинът реши всичко в срещата с ранен пробив в третия сет.

Бившият №1 Рафаел Надал (Испания) също отпадна след поражение от представителя на домакините Марди Фиш с 3:6, 4:6 за 99 минути. Така испанецът остава без титла от Синсинати, където най-доброто му постижение е полуфинал.

Фиш наниза 12 аса и не загуби подаването си в целия мач. Американецът, финалист през 2003 и 2010 година, дръпна с 5:2 в първия сет, а във втората част направи решаващ пробив в петия гейм. На полуфинала той ще се изправи срещу №4 Анди Мъри, който се справи с Жил Симон (Франция) с 6:3, 6:3.