Реал разпиля Хетафе с хеттрик на CR7

Реал разпиля Хетафе с хеттрик на CR7 Снимка: Getty Images

Реал Мадрид загря за предстоящия сблъсък с Барселона за Купата на краля с убедително 4:0 над Хетафе в ранния неделен двубой от Примера дивисион.

След нулево първо полувреме, кралският клуб се развихри и реализира четири безответни гола във вратата на градския си съперник, а с хеттрик се отличи португалската суперзвезда на домакините Кристиано Роналдо.

Жозе Моуриньо даде почивка на основни фигури като Чаби Алонсо, Сами Кедира и Карим Бензема предвид предстоящия мач с Барселона в сряда. Антонио Адан беше предпочетен на вратата пред новото попълнение Диего Лопес. В центъра на защитата се появиха Раул Албиол и Рикардо Карвальо. Серхио Рамос започна като десен бек.

Първият гол падна в 53-та минута, когато Серио Рамос се разписа, след като бе най-съобразителен при един корнер.

10 по-късно Кристиано получи пас от Йозил и се разписа с много точен удар в далечния ъгъл. В 65-ата при великолепна бяла акция Ди Мария центрира отляво и Кристиано с глава заби в мрежата.

В 72-та Кристиано оформи хеттрика си с точно изпълнена дузпа след нарушение срещу Месут Йозил.