Българските юноши победиха Испания

Чавдар Ивайлов (с номер 11) от Литекс отбеляза от фаул гола за престижната победа Снимка: BFUnion.bg

Юношеският национален отбор на България до 17 години се наложи с 1:0 над Испания в европейска квалификации. Мачът се игра в Стара Загора пред 1500 зрители и беше от втория кръг в Група 4.

Единственото попадение за лъвовете, които са водени от Методи Деянов, вкара футболистът на Литекс Чавдар Ивайлов в добавеното време на първата част след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

Мачът беше напълно равностоен, като и двата отбора имаха по две добри голови положения след почивката.

В тима на Испания личаха имената на петима футболисти от прочутата академия на Барселона Ла Масия, както и играчи от Реал (Мадрид), Ювентус, Валенсия, Манчестър Сити, Атлетико (Мадрид), Реал Сосиедад и Алмерия.

В българския тим най-много футболисти имаше от школите на Славия, Левски и Литекс, както и играчи на Ботев (Пловдив), Сливен, Векта (Пловдив), Пирин 2001 и италианския Новара.

С трите точки срещу Испания, българските юноши заплетоха интригата в нашата група и се върнаха в битката за първите две места, даващи директно право на участие в елитния квалификационен кръг.

Последният двубой на момчетата е в сряда от 16:00 часа срещу последния Азербайджан и ще се играе на стадиона в Сливен. По същото време Испания и лидерът Полша ще се срещнат в Стара Загора.