Арсенал и Челси не се победиха

Робин ван Перси (вдясно) пропусна чисто положение за гол в края на мача Снимка: Getty Images
Робин ван Перси (вдясно) пропусна чисто положение за гол в края на мача
Тео Уолкът получи контузия в ахилеса и се очаква да пропусне оставащите три срещи до края на сезона

Арсенал и Челси завършиха 0:0 в ранния мач от ХХХV кръг на английската Висша лига.

Така „сините" не успяха да намалят изоставането си от челната четворка, даваща право на участие в Шампионската лига догодина, като останаха на шеста позиция, макар и вече с 58 точки.

„Артилеристите" са трети с 65 и два мача повече от четвъртия Тотнъм и петия Нюкасъл, които имат по 59 пункта.

Мениджърът на Челси Роберто ди Матео предприе цели осем промени в титулярния състав в сравнение с единайсеторката, победила с 1:0 Барселона в първи полуфинал от Шампионската лига.

Фернандо Торес започна в атаката на мястото на контузения Дидие Дрогба, а вратарят Петер Чех и централната двойка Джон Тери и Гари Кейхил бяха единствените трима, които играха и в сряда.

И двата отбора имаха претенции за по една неотсъдена дузпа в мача, а най-близо до гола бе защитникът на Арсенал Лоран Кошчиелни, чийто удар с глава срещна напречната греда на „сините".

Нападателят на „топчиите" Тео Уолкът получи контузия в ахилеса в 60-ата минута и се очаква да пропусне оставащите три мача до края на сезона.