България загуби категорично от резервите на Иран в Пловдив

България загуби категорично от резервите на Иран в Пловдив Снимка: Volleyball World

Българските национали по волейбол загубиха с 0:3 гейма (23:25, 23:25, 21:25) от Иран в Лигата на нациите във втория си мач, изигран в пловдивската зала "Колодрума".

Нашите проведоха още един тежък двубой в турнира, този път обаче отстъпиха пред пловдивска публика след успеха над САЩ с 3:1 вчера.

Иран даже не беше в най-силния си състав и игра с резервите, тъй като "персите" вече се класираха за финалната шестица на Лигата на нациите и титулярите получиха почивка.

В първия гейм България поведе с 3:0 и обнадежди в началото, но Иран на два пъти успя да се върне след 3 т. изоставане и после излезе напред със 17:16. Разликата в точките оставаше минимална, но при 24:22 Иран получи два геймбола, а при втория Красимир Георгиев би сервиса в мрежата и така подари първата част на "персите".

Вторият гейм вървеше точка за точка до второто техническо прекъсване, после Иран поведе с 18:15. Постепенно България съкрати разликата и към края на гейма тя стана само точка.

При 23:22 за Иран Цветан Соколов имаше добра възможност да атакува и да изравни резултата, но изкара аут и съперникът получи два сетбола. Вторият беше реализиран и иранците дръпнаха с 2:0 гейма.

В третия гейм нещата започнаха по-добре за България и за пръв път успяхме да съберем 4 т. преднина. Блокадата ни заработи, за да поведем с 12:9, малко по-късно ас на Цветан Соколов направи резултата 14:10.

Иран обаче намали до 15:16 и качи нивото си, а с успешна блокада на Карими излезе напред за 21:20. После мрежа на Виктор Йосифов даде още една точка предимство на иранците, а добра тяхна блокада ги изведе до три мачбола за 24:21.

Последва още една грешка на българите и мачът приключи с чиста победа на Иран.