Божинов с победа над Ювентус, Балъков с равенство срещу Барселона

Валери Божинов е възстановен от контузията си и игра десетина минути при победата на "лъвовете" Снимка: Reuters
Воденият от Красимир Балъков Хайдук (Сплит) записа престижно равенство с европейския шампион Барселона Снимка: Официален сайт на Черноморец
Димитър Бербатов игра едно полувреме за Манчестър Юнайтед в Чикаго пред многобройната българска агитка на "Солджър Фийлд" Снимка: Getty Images

Съботната футболна вечер бе добра за българските звезди в чужбина, след като Спортинг (Лисабон) на Валери Божинов спечели с 2:1 в приятелски мач с италианския гранд Ювентус, а Манчестър Юнайтед на Димитър Бербатов победи Чикаго Файър с 3:1.

Малко по-рано воденият от треньора Красимир Балъков Хайдук (Сплит) завърши 0:0 в първата предсезонна контрола на европейския шампион Барселона, играна по случай стогодишнината от създаването на хърватския клуб.

Новото попълнение на Спортинг Валери Божинов игра десетина минути в края на срещата с Ювентус, играна в Торонто, Канада. През първото полувреме Яник Джало бе дал преднина от два гола за португалците и той бе заменен именно от българския нападател, който вече е възстановен от контузията, измъчваща го в последните дни.

За разлика от Божинов, Димитър Бербатов започна като титуляр в Чикаго срещу местния Файър за радост на многобройната българска агитка по трибуните на стадион „Солджър Фийлд". При резултат 1:0 за домакините на почивката мениджърът на „червените дяволи" сър Алекс Фъргюсън извърши доста смени, включително и Уейн Рууни на мястото на нашия сънародник. Именно английският национал отбеляза изравнителния гол за Юнайтед, поставил началото на обрата в мача.