ЦСКА разби Черноморец с 4:0 в Бургас

Спас Делев и колегата му в нападение Мишел Платини бяха героите за победата над Черноморец Снимка: BGNES

ЦСКА победи отбора на Черноморец на собствения му стадион "Лазур" в Бургас с категоричното 4:0 и се изкачи поне до утре на второто място в класирането на "А" група.

"Акулите", които останаха на пета позиция, до днес бяха получили едва осем гола, а сега само в един мач увеличиха с 50% графата "допуснати попадения" в головата си разлика.

По два пъти за разгрома се разписа нападателният дует на "червените" Мишел Платини - Спас Делев.

Черноморец имаха шанс да се върнат в мача в края на първото полувреме при резултат 0:2, когато централният нападателят Муса Койта пропусна от чиста позиция.

В края на срещата повторен дебют за ЦСКА записа плеймейкърът Емил Гъргоров, който поигра двайсетина минути като смяна на холандеца Грегъри Нелсън.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА

Черноморец: Борел, Дянков, Терзиев, Хаири, Паланков, Старокин, Савио, Куадри (46-Андре), Куйта (84-Крумов), Тошев (63-Муйтис), Андонов

ЦСКА: Караджов, Галчев , Попов, Стоянов, Янчев, Маркиньош, Делев, Трифонов, Платини (83-Шеридън), Нелсън (72-Гъргоров), Бандаловски