Серия от късни решителни голове в Италия

Вратарят Марко Сторари тук спасява удара на Марколини, но бе безпомощен срещу Пелисиер в 90-ата минута - 1:1 и Юве остава на четвърто място в края на есенния полусезон Снимка: Getty Images

Отборите на Наполи и Лацио се възползваха от грешката на Милан снощи и се доближиха на три точки от водача в класирането в Серия "А" на полусезона.

След като "росонерите" загубиха вчера у дома от Рома с гол на бившия си играч Марко Бориело, техните преследвачи постигнаха трудни победи с попадения в края на мачовете си.

Вторият в таблицата Наполи вървеше към равенство на своя стадион срещу слабака Лече, когато гол-чудо в 90-ата минута на топстрелеца Единсон Кавани донесе трите точки на "сините". Така се стигна до "дежавю", след като уругвайският нападател направи абсолютно същото в сряда, донасяйки успех срещу румънския Стяуа с цената на класиране в следващата фаза на Лига Европа.

Третият Лацио също взе победа в самия край на мача, като се наложи с 3:2 над Удинезе. "Орлите" повеждаха на два пъти, но техните гости отказваха да се предадат до 88-ата мин., когато колумбийският защитник на "фриуланите" Кристиан Сапата си отбеляза автогол.

Грандът Ювентус, който сензационно изпадна от Лига Европа, продължи мизерната си седмица, позволявайки на Киево да изравни за 1:1 в 90-ата мин. По този начин "бианконерите" останаха четвърти, на пет точки от върха, а столът на Луиджи дел Нери се клати все по-силно...

Шампионът Интер пропусна и този кръг заради участието си в Световното клубно първенство, с титла от което се окичи снощи след победата си над африканския първенец Мазембе с 3:0. С два мача по-малко "нерадзурите" са на нетипичната седма позиция.

Довечера от 21:45 ч. е дербито на град Дженоа между едноименния отбор и Сампдория.