Лудогорец се завърна начело в "А"

Лудогорец вече се готви за Лацио на "Олимпико".

Седмица преди официалното подновяване на първенството в "А" група Лудогорец се завърна начело в класирането след 3:0 над Нефтохимик в Сливен в отложен мач от есента.

Вирджил Мисиджан (22), Христо Златински (35) и Роман Безяк (73) бяха голмайсторите за "шампионите", които изпревариха Литекс с 3 точки.

Първото попадение реализира Вирджил Мисиджан в 22-та минута. Марселиньо отправи топовен удар, но стражът Костадин Георгиев отрази. При добавката Мисиджан бе безкомпромисен и с прецизен диагонален удар прати кълбото в мрежата.

В 35-ата минута гостите вкараха втори гол. Луму подаде към Христо Златински, който с шут от въздуха не остави шанс на Георгиев.

В 73-та минута влезлият като резерва Роман Безяк направи резултата класически. Словенецът се разписа, след като бе изведен сам срещу вратаря от Марселиньо.

Следващата седмица Лудогорец гостува на Лацио в първа среща от 1/16-финалите на турнира Лига Европа.