Барселона пак вкара пет гола, Реал - само един

След три мача без гол срещу Майорка Лионел Меси вкара три попадения Снимка: Getty images
След три мача без гол срещу Майорка Лионел Меси вкара три попадения
Гонсало Игуаин отбеляза 10-и гол в десетте си мача, които е изиграл за Реал през този сезон Снимка: Getty images

Отборите на Барселона и Реал (Мадрид) записаха поредните си победи в първенството на Примера Дивисион. В срещи от 11-я кръг на Ла Лига Барселона би с 5:0 Майорка като домакин, докато Реал спечели с 1:0 гостуването си на Реал Сосиедад.

Каталунците бяха по-убедителният тим от двата гранда в този кръг. За трети път през този сезон шампионите вкараха пет гола във вратата на съперника си. След Виляреал и Атлетико (Мадрид) същата съдба сполетя тази вечер и Майорка. Хеттрик за каталунците отбеляза Лионел Меси.

За аржентинеца това бяха първите попадения от 15 октомври когато се разписа срещу Сантандер. За втори път през този сезон в Примера Дивисион Меси отбеляза хеттрик. Същото се случи и срещу Осасуна на 17 септември. Така Лео вече има 199 гола за Барселона. В последните си 125 мача той е отбелязал 119 гола. С попаденията тази вечер Меси излезе и на първо място при голмайсторите с 13 гола.

Дебют за първия състав на Барселона на стадион „Ноу Камп" записаха двама от юношите на клуба - Исаак Куенка и Жерар Деулофеу. За първия това бе втори двубой за представителния тим след срещата срещу Гранада като гост в средата на тази седмица. Куенка дори се отчете с гол след като стана автор на четвъртото попадение за домакините.

Първи мач за каталунците пък изигра Жерар Деулофеу. До този момент 17-годишният испански юношески национал имаше само едно попадане в групата - за двубоя на стадион „Аноета" в Сан Себастиан в края на миналия сезон. Роденият в Жирона талант е 19-ят юноша на клуба, дебютирал в първия състав под ръководството на Хосеп Гуардиола. Той направи това точно девет години след друг юноша на клуба - Андрес Иниеста.

В състава на каталунците се завърнаха и двама от контузените играчи - защитниците Жерар Пике и Карлес Пуйол. Пике бе на терена през цялото второ полувреме, докато Пуйол престоя на терена малко повече от 30 минути.

Двамата помогнаха на вратаря  Виктор Валдес да запази вратата си суха в осми мач поред във всички турнири. Последният, който се е разписвал във вратата на Барселона е Пабло Ернандес от Валенсия на 21 септември. Така Валдес е само на 37 минути от рекорда на Мигел Рейна, който има 824 минути без гол.

За втори път в историята на Барселона пък по това време на сезона в първенството тимът все още не е допуснал гол в собствената си врата. Първият път е през 1986 г.

Доста по-пестелив бе тимът на Реал (Мадрид). Съставът на Жозе Моуриньо спечели със скромното 1:0 срещу Реал Сосиедад. Единственото попадение отбеляза Гонсало Игуаин в 9-та минута.

В герой за Реал (Мадрид) обаче се превърна вратарят Икер Касияс, който спаси няколко чисти положения на домакините от Реал Сосиедадт.

За Гонсало Игуаин това бе 10-и гол в изиграните десет мача за „лос меренгес" от началото на сезона. Така той се изравни с Кристиано Роналдо при голмайсторите.

Успехът бе шести пореден за Реал в последните шест изиграни от тима мача в шампионата. За същия период Реал Сосиедад има вече пет загуби и само 1 равенство.

Това бе четвърти успех на състава на Жозе Моуриньо като гост през този сезон.

За първи път от старта на първенството обаче „белите" побеждават едва с 1:0. Най-внушителната победа на Реал (Мадрид) бе разгромът с 6:0 срещу Сарагоса.