Левски би Литекс и запази интригата

С попадения на Гара Дембеле и Христо Йовов Левски спечели дербито с Литекс и запази интригата за титлата

Отборът на Левски спечели с 2:0 срещу Литекс в дербито на 26-ия кръг на А група. Успехът намали на пет точки разликата между двата тима в класирането и запази живи шансовете на „сините" да се преборят за титлата.

В оставащите четири срещи Левски има гостувания на Локомотив (Пловдив) и Академик, и приема Славия и Монтана. Шампионите гостуват два пъти в София - на Локомотив и Славия, и приемат Монтана и Калиакра в Ловеч.

Поражението бе първо за Литекс в А група от повече от година насам. За последно ловчанлии паднаха отново в София, от ЦСКА, на 21 април 2010 година, и от 29 мача нямаха загуба.

Попаденията за Левски бяха дело на Гара Дембеле в 76-та и на Христо Йовов в 90-та минути. „Сините" отбелязаха още един гол - отново чрез Гара Дембеле в 65-та минута. След удар на Гаджев от 25 метра, топката се отби в страничната греда, Дембеле я довкара в мрежата, но реферът Петер Винк не зачете гола, заради положение на засада. Повторенията обаче показаха, че реферът е преценил грешно ситуацията и засада нямаше.

В последните минути на срещата Левски остана с 10 души след като Минев получи втори жълт картон и съответно червен и пое към съблекалните.

„Победихме заслужено. Имаше напрежение в нашите футболисти през първото полувреме, но направихме смазващо второ.Да им е честита шампионската титла. Ние сме моралните шампиони.

Да са живи и здрави с българските съдии! Аз съм честен човек, Гонзо е честен човек, Ясен е честен човек, въпреки критиките, които постоянно му отправяте. Ние затова сме отбора на народа! Аз не съм генерал губернатор или валия на област, нито правя незаконни сделки с ДДС, нито внасям незаконно захар, нито съм цар на далаверата. В момента никого не обвинявам.

Пожелавам им цветя и рози във втория предварителен кръг на Шампионската лига. Аз никога не говоря случайни неща. Това са набедените, купени шампиони. Остават им 4 мача, да ги купят и тях, както досега го правеха", коментира след успеха президентът на Левски Тодор Батков.

„Сигурно се е превъзбудил малко от мача, какво да го коментирам, ние играем честно", отсече колегата му в Литекс Трифон Попов.

„Не успяхме да си вкараме положенията, сами се бихме. Нормално е да загубим веднъж, няма да правим трагедии. Остават още четири мача, в които се надявам да спечелим нужните точки.

И да имаме претенции към съдията, по принцип трябва да гледаме видео, но мачът е свършил. Като качества, българските съдии не са по-лоши, но българските играчи имат повече респект към чуждите. И те правят грешки, както видяхте", завърши Трифон Попов.