Лудогорец и ЦСКА паднаха с по 0:3

Новакът в "А" група отстъпи на авторитетния Парма Снимка: Gong.bg
Новакът в "А" група отстъпи на авторитетния Парма
Мениджърът на ЦСКА Милен Радуканов определи като "странен" мача, който възпитаниците му загубиха класически от холандския Де Граафшап Снимка: Getty Images
Българският национал Маркиньош утре заминава за Кипър, където ще преговаря с Анортозис на Станимир Стоилов Снимка: БГНЕС

Българските клубове Лудогорец и ЦСКА загубиха с резултат 0:3 днешните си контроли срещу италианския Парма и холандския Де Граафшап.

Новият член на „А" група Лудогорец игра в Италия срещу прочутия отбор от Серия „А". „Дуковете", които бяха безспорен фаворит в мача, явно подцениха съперника през първата част и играта се движеше равностойно, като може да се каже, че възпитаниците на Ивайло Петев дори имаха надмощие на моменти. В последната минута преди почивката обаче световният шампион от 2006 г. Кристиан Дзакардо откри за Парма.

През второто полувреме при резултат 2:0 за италианците в игра влязоха звездите им в нападение Ернан Креспо и Себастиан Джовинко, като вторият оформи крайното 3:0.

ЦСКА падна със същия резултат в Холандия от члена на елитната Ередивизи Де Граафшап, като загубата бе първа за „червените" това лято.

Любопитно е, че третият гол бе вкаран почти от центъра, след като халфът на домакините Майер прехвърли излезлия напред вратар Макенджиев.

Мениджърът на „армейците" Милен Радуканов определи мача като „странен"... „Не знам защо стана така. Странен мач, изпуснахме положения, вкараха ни два гола за пет минути. Все пак, мисля, че направихме хубави неща в атака, добър показател е да имаш седем-осем ситуации. Лошото е, че не ги вкарахме. Ще трябва да подобряваме нещата в играта, да изчистим грешките. Има цяла година време да се справим с пропуските. Да се надяваме, че в първенството ще изпускат нападателите пред вратата на ЦСКА", коментира той.

„Ще видим другата събота дали сме готови за мача с Литекс за Суперкупата. Няма да сме на 100% подготвени.", добави младият специалист.

Наставникът обяви, че футболистите, които не са получили шанс днес, ще играят утре 90 минути в последната контрола срещу шестодивизионния немски Зонсбек.

Междувременно стана ясно, че националният халф на България Маркиньош утре заминава за Кипър и ще преговаря с местния Анортозис, където желае да го привлече старши треньорът Станимир Стоилов.