Милан увеличи преднината си

Голмайсторът Щрасер и дебютиралият за Милан Касано, който подаде за попадението му Снимка: Getty Images

Водачът в класирането на италианското първенство Милан увеличи преднината си на върха, благодарение на победата като гост на Каляри с 0:1. Успехът дойде с гол на 20-годишния халф от Сиера Леоне Родни Щрасер, който влезе като смяна през второто полувреме.

Мачът се запомни и с дебюта на звездата Антонио Касано, който се присъедини наскоро към отбора и подаде за гола на африканеца. Бившият нападател на Сампдория влезе в 74-ата минута на мястото на друг дебютант - сензационно започналият като титуляр 18-годишен германски халф Александер Меркел.

Срещата бе любопитна и с това, че и двамата старши треньори - Роберто Донадони (Каляри) и Масимилиано Алегри (Милан) излязоха срещу бившите си отбори.

„Росонерите" вече са 39 точки - с 5 повече от втория Лацио, който завърши 0:0 като гост на Дженоа. Това означава, че в дербито на кръга довечера Наполи има шанса да изпревари столичани. Дори и да направят равен с шампиона Интер, южняците ще са втори, благодарение на по-добрата си голова разлика.

Истинско шоу бе мачът Рома - Катания, завършил 4:2. След като „вълците" поведоха, до края на първото полувреме гостите обърнаха резултата в своя полза, но веднага след подновяването играта Марко Бориело вкара своя втори гол. Така срещата вървеше към реми до 80-ата минута, когато като смяна влезе черногорският нападател Мирко Вучинич. Той направи резултата 3:2 шест минути по-късно, а в 90-ата фиксира и крайното 4:2.

С победата си римляните известиха от четвъртото място Ювентус, който по-рано днес загуби у дома с 1:4 от Парма.

Сега всички погледи на Апенините са вперени във вечерното дерби, където гостите от Наполи определени изглеждат поне на пръв поглед като фаворити срещу обезкървения състав на „нерадзурите" - те ще са без контузените Жулио Сезар, Валтер Самуел, Мансини, Давид Суасо и Коутиньо, както и наказания Самуел Ето'о.