Майнц изненада Байерн

Отборът на Байерн (Мюнхен) вече е на трето място в Бундеслигата след като загуби от Майнц 05 Снимка: Kicker

Отборът на Майнц 05 поднесе голямата изненада в 14-я кръг на Бундеслигата след като спечели с 3:2 срещу Байерн (Мюнхен) като домакин. Попаденията за Майнц отбелязаха Иваншитц, Калигиури и Бунгерт. И двата гола за Байерн пък бяха дело на Даниел ван Буйтен.

Загубата костваше на баварците първото място във временното класиране. Начело вече е шампионът Борусия (Дортмунд), а Байерн се смъкна на трета позиция с точка по-малко от дортмундци. Загубата е втора поредна за Байерн, който миналата седмица загуби като домакин дербито с Борусия (Дортмунд).

Байерн бе догонващ в резултата през целия двубой. Баварците се отчетоха и с една греда още през първото полувреме, а в края на срещата Даниел ван Буйтен пропусна да отбележи трети гол, който щеше и да донесе точката на неговия тим.

В другия мач от днешната програма отборът на Вердер (Бремен) се наложи с 2:0 над Щутгарт. Така бременчани показаха, че са се съвзели след тежката загуба с 0:5 от Борусия (Мьонхенгладбах) миналата седмица.

Успехът прати възпитаниците на треньора Томас Шааф на четвърта позиция с три точки изоставане от лидера Борусия (Дортмунд). Швабите пък са седми на осем точки от върха. Попаденията в срещата паднаха в средата на второто полувреме като първо Хънт в 57-та, а след това и Налдо в 67-та се разписаха във вратата на Щутгарт.