Гришо отвя Давиденко

Следващият съперник на Димитров ще е Багдатис или Гаске Снимка: Getty images
Следващият съперник на Димитров ще е Багдатис или Гаске

Григор Димитров победи бившия №3 в света Николай Давиденко със 7:5, 6:3 след час и десет минути игра и се класира за четвъртфинала на силния турнир в Ротердам. Това е юбилеен десети четвъртфинал от АТР-веригата в кариерата на българина.

От тях само два са на турнири от категорията АТР 500 - в Базел в края на миналия сезон и сега в Ротердам. До този момент Гришо е спечелил четири от деветте си досегашни четвъртфинала, а в началото на тази година достигна и до първия си финал.

Първата ракета на България ще играе в следващия кръг с победителя от сблъсъка между партньора му на двойки Маркос Багдатис и Ришар Гаске. Французинът надви Виктор Троицки след 7:6, 6:3, а кипърецът отстрани Беноа Пер, след като съперникът се отказа при резултат 6:0, 6:7 4:0.

Класирането на Димитров за четвъртфиналите му донесе близо 31 500 евро от наградния фонд и 90 точки, които се очаква да го изкачат до рекордното за него №37 в света. Нова победа в Ротердам ще му донесе и място в Топ 35.