Защитник сложи край на издънките на Байерн

Байерн спря негативната си серия в Германия Снимка: Getty Images / Guliver
Байерн спря негативната си серия в Германия

Защитникът Даниел ван Буйтен сложи край на издънките на немския шампион Байерн (Мюнхен). Бранителят отбеляза победното попадение при успеха с 2:1 над Хофенхайм в среща от междинния кръг на Бундеслигата. „Баварците" нямаха победа след първия кръг. Те записаха едно поражение и две равенства, при които дори не бяха отбелязвали попадение.

Голът на Ван Буйтен обаче със сигурност ще предизвика дискусии, тъй като в момента на центрирането в наказателното поле имаше играч на шампионите, за който останаха съмнения, че е в засада. Това бе Томас Мюлер, който отбеляза и първият гол за Байерн в 63-та минута.

Хофенхайм поведе още в първата минута с гол на Ибишевич и пропусна да вземе по-добър аванс. В 42-ата минута и гредата спаси Байерн след изстрел от фаул на Сеяд Салихович.

Лошата новина за мюнхенци е травмата на Франк Рибери. Французинът изработи изравнителния гол на Томас Мюлер в 63-ата минута, но изкълчи глезена си при отиграването и незабавно бе сменен от Алтинтоп. Състоянието му ще стане ясно утре. Както е известно от началото на сезона тимът на Луис ван Гаал е без друг от ключовите си играчи - Ариен Робен заради контузия, получена на световното първенство.

С успеха Байерн се изкачи на седмото място в класирането на Бундеслигата, а Хофенхайм остава втори. Лидер с пета победа от пет мача продължава да е абсолютната сензация Майнц 05.

Днес скромният тим победи с 2:0 Кьолн след късни попадения. И двете бяха дело на Холтби, който се разписа в 72-рата и 90-ата минути. Тимът, който Майнц 05 победи в предишния кръг - Вердер (Бремен) допусна нова загуба. Този път участникът в Шампионската лига падна с 1:4 от Хановер 96. Победата изкачи Хановер на трето място в класирането, с актив от 10 точки. Вердер е едва 12-ти