Ливърпул падна от последния

Агония и екстаз: реакциите на Рой Ходжсън и Мик Маккарти при гола за 0:1 на мача Ливърпул - Уулвърхемптън Снимка: Getty Images

Ливърпул загубиха от последния в класирането до вчера отбор на Уулвърхемптън с 0:1 на своя стадион "Анфийлд" и поставиха голяма въпросителна пред бъдещето на мениджъра си Рой Ходжсън.

Гола на победата отбеляза Стивън Уорд в 56-ата минута, отлепяйки тима си от дъното и оставяйки Ливърпул на единайсето място на 12 точки от челната четворката, място в която дава право на участие в Шампионската лига.

За "червените" за пръв път от месец и половина като титуляр стартира капитанът им Стивън Джерард, но неговото завръщане не можа да допринесе за по-стойностно представяне.

В края на мача публиката от прочутата трибуна "Коп", където се събира агитката на Ливърпул отново скандираше името на любимеца си Кени Далглиш, а също така и иронично запя "Ходжсън за Англия", виждайки в националния отбор начин да се отърве от сегашния мениджър.

"Свикнал съм с това. Наложи се да свикна с факта, че прочутата подкрепа от трибуните на "Анфийлд" не е тук този сезон. Тъжно е да чувам тези песни, защото давам най-доброто от себе си", сподели 63-годишният наставник.

"В същото време не мога да контролирам случващото се на трибуните и като мениджър поемам своята отговорност за слабото представяне на тима. Ако аз бях привърженик, също щях да съм недоволен", добави той.

"И преди ми се е случвало да съм в подобна позиция и вярвам, че съм способен да обърна хода на нещата. Зная, че играчите работят здраво за успеха на клуба. Липсва ни нужното самочувствие и негативните реакции не помагат да го получим", завърши Ходжсън.

Междувременно шампионът Челси най-сетне победи след цели шест мача без пълен успех, след като би Болтън с 1:0. Първото полувреме мина без нито един удар към двете врати, а в 61-ата минута водещият голмайстор на "сините" Флоран Малуда се разписа след пас на Дидие Дрогба, за когото останаха сериозни съмнения, че е бил в засада.

Мениджърът на столичани Карло Анчелоти бе много щастлив след края на мача и отказа да коментира тази тема... "Този гол отхвърли голяма тежест от плещите ни. Не знам дали е имало засада и не ме интересува", заяви италианецът.

Националът ни Мартин Петров игра за кратко за Болтън в този мач, заменяйки Матю Тейлър в 78-ата минута.

В третия мач снощи Арсенал пропусна да се изравни по точки с Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити на първото място, след като френският защитник Себастиен Скилачи си отбеляза автогол в 81-ата минута за равенството 2:2 като гост на 16-ия в класирането Уигън.