Миланов се реваншира срещу Божинов в Лига Европа

Миланов този път излезе победител в задочния си двубой с Божинов

Българският национал Живко Миланов взе реванш срещу Валери Божинов, след като неговият Васлуй победи Спортинг (Лисабон) с 1:0 в мач от VI кръг на група "D".

Бившият играч на Левски отново започна като титуляр за своите и остана през цялото време на терена, като успя да си заработи и жълт картон.

Божинов също стартира двубоя за лисабонските "лъвове", които излязоха в нетрадиционен състав, но бе заменен на почивката от Рики ван Волфсвинкел.

Единственият гол в срещата падна в 30-ата минута, когато Змеу се възползва от едно краткотрайно меле във вратарското поле след центриране от ъглов удар и намери пътя към мрежата на Спортинг.

Същият резултат се получи и в другия двубой от групата, противопоставящ Лацио на ФК Цюрих на Олимпийския стадион в Рим.

След повече от час ходене по мъките за тифозите на "орлите" Кристиан Броки стигна до ценното попадение след силен шут и последвал рикошет, който излъга стража на швейцарците.

Така лациалите останаха на второто място в подреждането, като заедно с Васлуй имат по 5 точки.

Изключително интересно започна да става в група "А". Досегашният водач Тотнъм подходи несериозно при гостуването си на Рубин (Казан), излизайки с много свои резерви и загуби само с 0:1, което му костваше първото място, свличайки се чак на трето.

На върха тук излезе гръцкият ПАОК, който очаквано спечели гостуването си на Шамрок Роувърс с 3:1, а в следващия кръг ще гостува на "Уайт Харт Лейн".

ПСВ Айндховен и Легия (Варшава) подпечатаха визите си за 1/16-финалите на Лига Европа. Холандците стигнаха до зрелищно 3:3 на своя "Филипс" срещу опашкаря Апоел (Тел Авив), след като дълго време губеше с 1:3. За ПСВ отново цял мач игра Станислав Манолев.

Легия пък отново надви Рапид (Букурещ), така както го направи първия път в Румъния, но сега с 3:1.

Фатална за гостите бе 26-ата минута, когато Алекса получи втори жълт картон и предопредели до голяма степен крайния изход от срещата.

Въпреки това Рапид съумя да стигне до 1:1 в средата на втората част, но впоследствие трябваше да преклони глава пред полските "армейци".

Стандард (Лиеж) и Хановер 96 са на крачка от участие в елиминационната фаза след победите си в група "B".

Там вече е Атлетик (Билбао) след успех като гост на Ред Бул (Залцбург) в група "F", докато Пари Сен-Жермен продължава да не бъде убедителен, стигайки само до 1:0 срещу Слован и до последно ще трябва да се бори за второто място.

Бешикташ си върна на Динамо (Киев) за загубата с 0:1, като спечели със същия резултат и зае мястото на украинците в група "Е" на 4 точки зад Стоук Сити, който на свой ред победи с лекота в Тел Авив.