Интер с труден успех срещу Сиена

19-годишният Люк Кастайньос донесе трите точки на Интер срещу Сиена Снимка: Getty images
19-годишният Люк Кастайньос донесе трите точки на Интер срещу Сиена

Италианският гранд Интер спечели втора поредна победа в серия „А". В среща от 13-я кръг на първенството „нерадзурите" се наложиха с 1:0 над Сиена и се измъкнаха от зоната на изпадащите.

Единственото попадение отбеляза 19-годишния холандец Люк Кастайньос в 89-та минута. Той се появи като резерва на полувремето на мястото на Мауро Сарате. За тийнейджъра това е първи гол за клуба в Серия "А" от четири мача

За Интер това е пета поредна победа в последните шест сезона в мачовете срещу Сиена, играни на стадион „Артемио Франки". Успехът е общо четвърти за „нерадзурите" този сезон в първенството и ги изкачи на 15-о място в класирането.

Сиена завърши срещата с 10 души след като Франко Бриенца изрита и счупи флагчето на ъгловия удар и бе изгонен от съдията за втори жълт картон.

Бившата звезда на Фиорентина и Челси Адриан Муту пък напомни за себе си след като отбеляза два гола при успеха на настоящия му тим Чезена с 2:0 над Дженоа. За Чезена това е втора победа от началото на сезона и първа като домакин.

Мачът ще се запомни и с интересен инцидент в 71-ата минута, когато реферът Никола Рицоли изгони намиращия се на резервната скамейка на Чезена вратар Никола Раваля. Причината за странния червен картон бе бурният протест на Раваля за това, че Рицоли не е изгонил защитника на Дженоа Емилиано Морети, а му е показал само жълт картон в ситуацията при дузпата. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Морети в наказателното поле на "грифоните" срещу резервата на домакините Ерйон Богдани.

Едисон Кавани пък се превърна в герой за Наполи след като вкара изравнителния гол при гостуването на тима на Аталанта. Срещата приключи 1:1, а Кавани се разписа в 4-та минута на даденото от съдията продължение на срещата. Преди това Херман Денис откри резултата в 64-та минута.