Дубов отпадна на полуфинал и ще се бори за бронза

В битката за финал предстои изключително тежка битка срещу актуален световен шампион.

Владимир Дубов загуби полуфиналната си борба в категория до 57 кг в Рио де Жанейро.

Той отстъпи на силния грузинец Владимер Хинчегашвили с 4:8 точки, след като поведе с 4:0, но позволи обрат.

Първо фаворитът в мача направи овладяване и намали на 2:4, след което изравни резултата и взе технически аванс, тъй като последен реализира точка. Така той щеше да вземе победата и при равен резултат.

В заключителните секунди при 4:4 Дубов трябваше да рискува, за да се класира на финал. Той беше активен до последно, но 24 секунди преди края Хинчегашвили го хвърли и взе четири точки наведнъж, с което си гарантира успеха.

Тази вечер Дубов ще се бори в малкия финал, където може да завоюва бронзов медал. Съперникът му ще стане ясен след репешажите, които започват от 22:00 нататък, а битката за бронзовото отличие ще бъде малко след 23:00.

Преди полуфинала българският състезател разби Иван Гуйдя (Румъния) на четвъртфиналите, след като го тушира при аванс от 10:0 след малко повече от две минути.

Преди това на осминафинал Дубов надви с 11:0 и технически туш американеца Даниел Денис. Бронзовият медалист от световното първенство в Лас Вегас бе безгрешен срещу своя съперник, като срещата завърши след едва 89 секунди.

Реферът даде победата на Дубов след 10:0, а след това бе добавена още една точка към актива на родния борец, тъй като протестът на щаба от САЩ не бе одобрен.