Реал разкова Севиля, Роналдо се събуди след "Ел Класико" с хеттрик

Младият Хосе Кайехон (с червения екип) вкара едно от шестте попадения във вратата на Севиля Снимка: Getty Images

Реал (Мадрид) се възстанови по възможно най-добрия начин след загубата от Барселона миналата седмица, разгромявайки Севиля с 6:2 на неговия "Рамон Санчес Писхуан" в късния съботен сблъсък от XVII кръг на Примера дивисион.

Така най-титулуваният клуб в света ще зимува на върха с преднина от три точки пред големия си съперник от Каталуния.

Резултатът е повторение на предишния мач между тези два тима в сърцето на област Андалусия, като отново победител бе "Белия балет".

Въпреки категоричната победа на мадридчани играта въобще не подсказваше, че ще се стигне до нея. Дори напротив - в по-голямата част от първото полувреме Севиля бе отборът, който имаше осезаемо надмощие, но се скъса да пропуска 100-процентови положения с огромна лекота.

И докато подопечните на Марселино Гарсия Торал не знаеха как да преодолеят блестящия Икер Касияс, то тези на Жозе Моуриньо имаха перфектна успеваемост.

Разкъсваният от справедливи критики за действията си по време на "Ел Класико" Кристиано Роналдо заприлича на себе си, реализирайки хеттрик във вратата на Хави Варас.

Португалската звезда откри за Реал в 10-ата минута, когато бе изведен от Ди Мария сам срещу вратаря и би покрай него.

Истинска вихрушка се изви пред вратата на Касияс, който извади буквално невъзможни удари на домакините, за да се стигне до 37-ата година, когато всички техни усилия отидоха на вятъра след второто попадение на Хосе Кайехон в рамките на няколко дни тази седмица.

Всякаква интрига бе убита четири минути преди края на първата част след фантастичен удар с външен фалц на Роналдо от над 25 метра.

Гостите продължиха да бележат и след паузата, като 4:0 направи Анхел Ди Мария. Хесус Навас намали в 69-ата минута преди Роналдо да оформи хеттрика си от дузпа в 85-ата, а резервата Халил Алтънтоп да покачи на 6:1.

Накрая остана време и Алваро Негредо да се разпише, правейки поражението на Севиля съвсем малко по-почетно.

По-рано тази вечер Хетафе и Еспаньол записаха важни победи с по 2:1 като гости съответно на Майорка и Спортинг (Хихон), а баските от Атлетик (Билбао) се добраха до успех със същото цифрово изражение над Сарагоса на "Сан Мамес".

В неделя са останалите пет двубоя от кръга, като най-интересен от тях се очертава този на "Местая" между Валенсия и Малага.