Треньорът на Ювентус хвали своите след нова издънка

Луиджи дел Нери похвали играчите на Ювентус въпреки равенството с Чезена Снимка: Getty Images / Guliver
Луиджи дел Нери похвали играчите на Ювентус въпреки равенството с Чезена

Треньорът на Ювентус Луиджи дел Нери заяви, че е доволен от играта на своя тим въпреки поредната грешна стъпка в първенството на Италия. Късно снощи „бианконерите" направиха 2:2 с Чезена в среща от 29-ия кръг.

Юве водеше с 2:0, но допусна изравняване след като през второто полувреме игра с човек по-малко. Марко Мота бе изгонен в края на първото полувреме след като получи втори жълт и съответно червен картон за опасна игра.

Равенството остави Ювентус на девет точки от зона „Шампионска лига" девет кръга преди края на шампионата в серия „А". „Бианконерите" имат 42 точки, докато четвъртия Лацио е с 51, но и с мач по-малко. Юве е и на четири точки от шестото място. Намиращия се там Рома обаче също е с мач по-малко.

Въпреки тежката ситуация и неубедителния резултат треньорът Луиджи Дел Нери остана спокоен и дори похвали своите. „Отборът игра добре, особено като се има предвид, че второто полувреме бяхме с 10 човека. Не мисла, че Марко Мота заслужаваше втори жълт картон.

Направихме всичко по силите си срещу отбор, който се намира във форма. Бяхме опасни в атака и смятам, че бе правилно да дадем шанс на някои по-млади играчи като Арман Траоре. Всъщност с 10 човека се защитавахме по-добре, отколкото с 11. През втората част бе доста тежко и бе неизбежно да се стигне до изравняването. С малко повече концентрация обаче можехме и да спечелим. Все още мисля, че сме на прав път", заяви Дел Нери.

Специалистът коментира и решението си да извади от игра Алесандро Дел Пиеро, който бе в основата на всичко по-интересно на сметката на "старата госпожа".

"Замених Дел Пиеро, защото той се умори. Това бе уговорката ни още в началото на мача. Иначе няма никакъв проблем помежду ни. Убеден съм, че освиркванията на нашите фенове скоро ще се превърнат в аплодисменти. Мисля, че отборът показа отлична игра в халфовата линия", завърши Дел Нери.

В италианските медии обаче продължават спекулациите около бъдещето му. Според изданията той може да бъде уволнен още днес. От ръководството на Ювентус засега запазват мълчание.