Барселона разгроми Севиля, Реал обърна Еркулес

Давид Вия вкара два гола за Барселона след месец пауза Снимка: getty images
Давид Вия вкара два гола за Барселона след месец пауза

Отборът на Барселона записа нова победа в Примера Дивисион като разгроми с 5:0 Севиля в дербито на 9-ия кръг на шампионата. По два гола за успеха отбелязаха Давид Вия и Лионел Меси, един добави Дани Алвеш. С попадението си Вия сложи край на серията си без гол продължила повече от месец.

Вия вече има шест гола за Барселона във всички турнири. За последно той се бе разписвал в първенството на 22 септември, а последният му гол за каталунците изобщо бе на 29 септември срещу Рубин (Казан) в Шампионската лига.

Лионел Меси пък вече е с 14 гола в мачовете, които е изиграл за испанския шампион през този сезон. Седем от тях са в първенството. 4 - в Шампионската лига и други 3 - в мачовете със Севиля за Суперкупата на Испания. Двата му гола тази вечер бяха №9 и №10 срещу Севиля.

Това бе пета поредна победа на Барселона във всички турнири. Севиля пък спази негативната тенденция и осми пореден сезон не успява да постигне победа на стадион „Ноу Камп". В мач №350 за треньора си Грегорио Мансано в първенството тимът дори доигра срещата с 10 души. Абдулай Конко напусна заради втори жълт картон секунди преди края на първото полувреме, което усложни сериозно задачата на съотборниците му.

С успеха Барселона продължава да бъде на точка зад лидера Реал (Мадрид) в класирането. „Белите" също записаха победа в този кръг като се наложиха с 3:1 над Еркулес като гост. Два гола вкара Кристиано Роналдо като той вече има 11 гола в 9 срещи от първенството. Третото попадение за Реал бе дело на Анхел ди Мария, за Еркулес се разписа Давид Трезеге. На "белите" се наложи да обръщат резултата след като на полувремето губеха с 0:1.

С успеха Реал продължи традицията си да не губи двубой на стадион „Рико Перес". Въпреки че за последно белите гостуваха там преди 14 години те имат 16 победи и 5 равенства в 21 мача.

В последната среща от съботната програма Валенсия отново загуби точки като домакин. След поражението в миналия кръг от Майорка сега „лос че" завършиха 1:1 със Сарагоса. И двата гола вкара Ландзаро - първо изведе тима си напред в трета минута, а след това си отбеляза и автогол - в 42-рата. Гостите играха 23 минути с човек по-малко след изгонването на Андер Ерера.

Останалите срещи от кръга са в неделя и понеделник.