Интер вкара пет на Дженоа

Ето'о опъна на два пъти мрежата на Дженоа Снимка: Getty Images
Ето'о опъна на два пъти мрежата на Дженоа

Европейският и световен клубен шампион Интер постигна наглед лесна победа с 5:2 над Дженоа в домакинския си мач от XXVIII кръг на италианското първенство.

Така "нерадзурите" продължават да бъдат на пет точки зад съгражданите си от Милан на върха в таблицата, като вече имат 56.

Въпреки изразителния успех гостите от Генуа бяха тези, които първи разпечатаха една от двете врати. Това стори Паласио в 40-ата минута след хубав диагонален шут от петнайсетина метра.

Истинска вихрушка от голове се разрази след подновяването на играта. Пацини и на два пъти Ето'о обърнаха Дженоа между 50-ата и 57-ата минута с изстрели отблизо.

Пандев на празна врата и Нагатомо от десет метра пък направиха резултата разгромен преди Бозели да отбележи втори гол за гостите с глава в самия край на срещата.

Удинезе спечели с 1:0 срещу Бари у дома и вече е на 4-о място в класирането, което дава право на участие в квалификациите на Шампионската лига. Точен за "зебрите" бе Антонио Ди Натале в 76-ата минута от дузпа.

От другите срещи впечатление прави новата издънка на Сампдория, като този път тимът отстъпи на Чезена с 2:3 у дома.

Валери Божинов пък отново бе оставен на резервната скамейка за своя Парма при нулевото равенство с Киево. Българинът обаче бе пуснат в игра още в 19-ата минута на мястото на получилия контузия Амаури.

Божинов имаше няколко добри ситуации за отбелязване на гол, но късметът не бе на негова страна.