Сенегал отпадна от Купата на Африка

Ранди откри резултата за Екваториална Гвинея в 62-ата минута Снимка: Daylife.com
Ранди откри резултата за Екваториална Гвинея в 62-ата минута

Отборът на Сенегал загуби шансове да продължи на четвъртфиналите на Купата на африканските нации след снощната загуба с 1:2 от Екваториална Гвинея - един от двата домакина на турнира.

Така първата голяма изненада в континенталната надпревара вече е факт - падна първи скалп на голям фаворит за трофея.

Изненадата обаче е двупосочна - скромният тим на Екваториална Гвинея, който няма никакви международни постижения досега, е с пълен актив от два мача, след като в първия двубой победи Либия, и е сигурен четвъртфиналист.

На собствен терен в град Бата домакините не се впечатлиха от многото звезди от европейските шампионати в състава на съперника и извоюваха победата в допълнителното време, само минутки след като влезлият като резерва нападател на Лил Муса Соу бе изравнил за сенегалците.

Така Соу, Сюлейман Диавара, Папис Демба Сисе, Демба Ба, Мамаду Нианг и компания остава да изиграят един безсмислен от тяхната гледна точка мач с Либия в неделя, а Екваториална Гвинея ще си оспорва първото място в Група "А" със Замбия.

Теоретично е възможно при трета победа на домакините, либийците да се класират напред, ако нанесат трето поражение на Сенегал.

Тази вечер са вторите мачове в Група „Б" от турнира, като при нови победи, съответно над Буркина Фасо и Судан, фаворитите Кот д'Ивоар и Ангола ще си осигурят продължаване в следващата фаза.