Волейболистките с драматичен успех над Пуерто Рико

Българките спечелиха първи успех на Гран При, след като взеха драматична победа с 3:2 над домакина Пуерто Рико

Женският ни национален отбор по волейбол записа първа победа на в група „К“ турнира Гран При в Пуерто Рико.

Тимът на Атанас Лазаров, който води националките в отсъствието на Драган Нешич, се наложи с драматичното 3:2 (25:19, 27:25, 20:25, 18:25, 16:14) гейма на домакините в третия си мач от груповата фаза.

След като поведоха с 2:0 гейма, „лъвиците“ позволиха изравняване след по-слаби трети и четвърти гейм, но в петия успяха да се наложат с 16:14.

Ева Янева с 22 точки бе най-резултатна за България, а Габриела Коева и Мира Тодорова добавиха по 11 за успеха.

Карина Окасио наниза 26 точки за Пуерто Рико. Стефани Енрайт добави 22, а Аура Крус завърши с 20.

С победата си България се изкачи до третата позиция в групата с три точки – една победа и две загуби.

Лидер е Пуерто Рико със седем точки – две победи и една загуба, Полша е втори с шест – две победи и една загуба, а последен е тимът на Канада с две – победа и две загуби.

Като цяло, българките са пети във втория поток на турнира, като имат еднакъв брой точки с Аржентина.

Лидер е Холандия с 9 точки. На 10 юли нашите националки ще играят срещу Хърватия в мач от квалификационна Група „М“, а след това ще играят с Чехия и Пуерто Рико.