ПСЖ се препъна на старта

Ибрахимович вкара два гола за ПСЖ и донесе точката на шампионите срещу Реймс

За втори пореден сезон ПСЖ стартира с равенство в шампионата на Франция - този път с 2:2 срещу Реймс. Шампионите се спасиха от загубата като гост, тъй като Златан Ибрахимович вкара два гола, но шведът изпусна и дузпа, която можеше да донесе победата на парижани.

ПСЖ имаше повече възможности за гол в хода на мача, а Ибра откри още в шестата минута след пад пас на Хавиер Пасторе. След това Лукас Моура пропусна, а Златан удари греда и в 19 минута то изпълни дузпа, свирена за нарушение срещу него. Вратарят на Реймс Пласиде успя да спаси изстрела на Ибрахимович.

Три минути по-късно Реймс изравни чрез Онианге, който вкара с глава, а в 34 минута домакините поведоха с 2:1 с гол на Дево.

След почивката ПСЖ контролираше напълно хода на играта и Златан изравни в 63 минута, след като прехвърли излезлия напред вратар на Реймс. До края на мача играчите на ПСЖ изпуснаха още две чисти положения и накрая трябваше да се задоволят с едната точка.