Бербатов спечели дузпа за Тигъра, но не стигна

Бербатов и Фалкао опитаха всичко, но Монако падна на старта.
Българинът не успя да преодолее стената от защитници и вратар на гостите от Лориен.

Монако сензационно загуби у дома от Лориен на старта на френското първенство - 1:2. Димитър Бербатов игра 90 минути за тима от Княжеството.

Голът за Монако дойде от дузпа, отсъдена за нарушение срещу българина 12 минути преди края, а от 11-те метра за 1:1 реализира Радамел Фалкао - Тигъра, влязъл като резерва.

Абубакар изведе гостите напред още в 9-ата минута, а в 87-ата Лавине донесе успеха след убийствена контраатака.

Удари на Бербатов на два пъти бяха спиран от намеси на защитници на голлинията. Българинът получи и жълт картон, а в края статистиката показа, че от 46 отигравания едва 26 негови паса са били точни. Нещо нетипично за класата му.

Така топ 3 на фаворитите за титлата във Франция - ПСЖ, Монако и Лил, не успяха да спечелят на старта.

Парижани направиха само 2:2 с Реймс, а Лил - 0:0 у дома с Мец.