Дадохме гейм на Египет, но олимпийската квалификация започна с победа

Играчите на Силвано Пранди срещнаха сериозни затруднения, но тръгнаха с победа в квалификацията

Българският национален отбор по волейбол победи Египет с 3:1 гейма (25:11, 33:31, 19:25, 25:19) в зала "Конгресна" във Варна.

Това беше първи мач от олимпийската квалификация за Токио 2020, която се провежда на българска земя и в която нашите целят да вземат първото място в групата си, за да спечелят и квота за Игрите догодина.

Първият гейм тази вечер беше спечелен с лекота от "лъвовете", които тръгнаха ударно и показаха по-високата си класа. При 16:8 на втората почивка България заигра още по-уверено и до края даде само три точки на Египет.

Вторият гейм обаче беше равностоен, най-вече заради отпускане в българските редици. Резултатът вървеше точка за точка, но все пак успяхме да дръпнем с 16:13 за второто техническо прекъсване.

Африканците обаче обърнаха и дори поведоха, а геймът стана маратонски и премина през инфарктни промени в резултата чак до 31:31. Тогава България най-сетне успя да грабне две решителни точки, а с тях и втората част, продължила цели 42 минути.

В третия гейм нещата тръгнаха още по-лошо и оставихме Египет да натрупа солидна преднина. При второто техническо прекъсване гостите водеха с 16:11 и без да срещнат големи проблеми запазиха преднината си до края на частта.

Последният гейм също не беше лесен, но все пак България постепенно наложи превес и затвори мача.

В другия мач от групата по-рано през деня Бразилия надделя над Пуерто Рико с 3:0. Утре от 20:30 България се изправя срещу пуерториканците, а в неделя със същия начален час е големият двубой срещу Бразилия.