Барселона и Реал вкараха общо 11 гола в Испания

Лионел Меси има вече 14 гола за Барселона срещу Атлетико (Мадрид) Снимка: Getty images
Лионел Меси има вече 14 гола за Барселона срещу Атлетико (Мадрид)

Отборите на Барселона и Реал (Мадрид) записаха нови разгромни победи в Примера Дивисион. В 6-я кръг на Ла Лига двата тима вкараха общо 11 попадения след като Реал би с 6:2 Райо Валекано, а Барселона се наложи с 5:0 над Атлетико (Мадрид).

Хеттрик за Реал срещу градския съперник Райо Валекано отбеляза Кристиано Роналдо. Две от попаденията на португалеца дойдоха от дузпи. С тези голове Роналдо вече има 7 попадения от началото на първенството.

Останалите три гола бяха дело на Карим Бензема, Гонсало Игуаин и младият френски защитник Рафаел Варан. За пореден двубой Реал завърши срещата с 10 души след като с червен картон този път бе изгонен Анхел ди Мария.

Минути след разгрома на Реа (Мадрид) такъв записа и Барселона. Каталунците биха с 5:0 Атлетико (Мадрид). Хеттрик за победителите отбеляза Лионел Меси. Аржентинецът вече има 14 попадения в 11 мача срещу Атлетико (Мадрид).

С трите си попадения от тази вечер той събра общо 8 от началото на първенството и излезе начело при голмайсторите.

Другите попадения за Барселона бяха дело на Давид Вия и на Миранда, който се разписа в собствената си врата в средата на първото полувреме.

За първи път от началото на сезона Сеск Фабрегас не успя да отбележи гол. Халфът обаче се отчете с удар в гредата в края на първото полувреме.

Първи мач от един месец насам изигра Жерар Пике. Възстановеният от травма испански национал се появи в игра в 55-а минута и дори успя да получи жълт картон.

Така Барселона спази традицията да бележи сериозен брой попадения във вратата на Атлетико (Мадрид) откакто треньор на тима е Хосеп Гуардиола. За трите години откакто специалистът е начело на „блаугранас" тимът е отбелязал 17 гола на „дюшекчиите", а е получил само 3.

Последната победа на Атлетико на „Ноу Камп" пък е от февруари 2006 когато столичани печелят с 3:1 след два гола на Фернандо Торес. В днешния двубой Атлетико се отчете единствено с греда още в началото на срещата.

Изненадата на кръга дойде от Севиля, където местния тим се наложи с 1:0 над Валенсия.