Стилиян Петров с контузия

В Астън Вила се надяват контузията на Стенли да не го извади от игра за повече от 2-3 седмици Снимка: Getty Images

Българският капитан на Астън Вила Стилиян Петров получи травма на външните връзки на лявото коляно по време на мача, загубен от Съндърланд като гост с 0:1, и бе заменен в 40-ата минута.

Мениджърът на бирмингамския клуб Жерар Улие бе обезпокоен от контузията на Стенли и заяви пред камерите на "Скай Спортс", че се надява той да е извън строя не повече от 2-3 седмици. Утре Петров ще мине изследвания, от които ще стане ясно какво е състоянието му.

Астън Вила падна след автогол на ирландския национал Ричард Дън, а френският наставник бе разочарован от пропуснатите от нападателите положения.

Другият българин във Висшата лига Мартин Петров бе по-щастлив от съименника си в този кръг, тъй като отборът му Болтън успя да вземе точка като гост на Уигън. Мачът завърши 1:1, като националът ни остана в игра 65 минути.

Третият наш сънародник Димитър Бербатов играе утре - неговият клуб Манчестър Юнайтед гостува на Стоук Сити.

Водачът Челси победи рутинно Уулвърхемптън с 2:0 и увеличи преднината си пред втория Манчестър Сити на 5 точки преди утрешната среща на "гражданите" с Арсенал, която е едното дерби на кръга.

В другото Тотнъм и Евертън не успяха да се победят - 1:1, като голмайстор за домакините отново бе холандецът Рафаел ван дер Ваарт.

Звездата на "шпорите" вече има 5 попадения в 5 мача и определено дава заявка за най-добро ново попълнение през този сезон.