Атлетико спря галактическия Реал - 1:1

Раул Гарсия и Диего Годин се радват след изравнителното попадение.
Гарет Бейл бе най-активен за домакините.
Трогателно изпълнение и транспарант в трибуните изпратиха Алфредо ди Стефано.

Раул Гарсия вкара в 88-ата минута и смълча стадион "Сантяго Бернабеу" - Атлетико измъкна 1:1 в първия мач от финала за Суперкупата на Испания.

Реал бе повел в 81-вата с попадение на Хамес Родригес, заменил на почивката Кристиано Роналдо.

В целия си звезден блясък, галактическия Реал е на път да изпусне първия трофей за сезона. Единствен Гарет Бейл бе на ниво в първия мач, като Роналдо видимо имаше физически проблем и бе сменен на почивката.

"Нищо сериозно, не вярвам да пропусне реванша", коментира Карло Анчелоти, треньорът на Реал. Вторият мач е в петък на "Висенте Калдерон", а шампионите на Испания от Атлетико ще искат да откраднат първата купа от шестте, в които се е прицелил Реал.

Двубоят бе по-скоро нервен, отколкото изпълнен с футболно качество. Със 7 жълти картона и няколко избухвания на ръба на скандала, овладяни от рефера.

Преди мача 80 000 почетоха паметта на Алфредо ди Стефано, починал преди месец. Почетният президент и легенда на Реал бе изпратен с изпълнение от малък симфоничен оркестър наживо на терена и огромен транспарант в трибуните.