Барселона и Меси спечелиха „Мача на хилядолетието”

Лионел Меси отбеляза и на Реал (Мадрид) Снимка: БГНЕС
Лионел Меси отбеляза и на Реал (Мадрид)

Испанският шампион Барселона, воден от звездата си Лионел Меси, спечели поредното издание на дербито срещу Реал (Мадрид).

На препълнения до краен предел стадион „Сантяго Бернабеу", в обявения за „Мач на хилядолетието" двубой, каталунците се наложиха с 2:0 след попадения на аржентинеца през първото и на Педро през второто полувреме.

Голът срещу Реал е пети за Лионел за пет дни след като във вторник той наниза четири и на Арсенал.

Това е четвърта поредна победа за Барселона в последните четири издания на Ел Класико и втора поредна на „Сантяго Бернабеу".

Предишният двубой игран на стадиона на Кралския клуб завърши с разгром на каталунците с 6:2.

През есента пък на „Ноу Камп" шампионите се наложиха с минималното 1:0, тогава с попадение на Златан Ибрахимович.

Срещата пък бе под №160 в историята на съперничеството между двата тима. С успеха миналогодишните шампиони окупираха върха в класирането на Примера дивисион с 80 точки. Реал остава втори с три по-малко.

С основна заслуга за успеха на своите в дербито бе и вратарят Виктор Валдес. Стражът на Барселона спаси удари на Кристиано Роналдо, Гаго, Игуаин и Рафаел ван дер Ваарт.

Победата на гостите сложи край на серията от поредни успехи на „Белия Балет" в шампионата. Преди Ел класико тимът на Мануел Пелегрини бе с 12 поредни победи и бе на три от рекорда на Мануел Муньос, който през 1960/61 записва 15 поредни успеха.

„Няма как да не сме разочаровани, след като загубихме двубоя с прекия конкурент за титлата. До края на първенството има ощюе много мачове и ние не трябва да се отчайваме, но лично за мен това е голям удар. Дано загубата не повлияе на момчетата и настроението им за игра", заяви след мача треньорът на Реал (Мадрид) Мануел Пелегрини.

„Не е лесно да победиш класен отбор като Реал, особено след промените, които бяха направени в клуба им през лятото. Предварително знаехме, че са доста опасни на контраатаки и една от основните ни цели бе да се справим именно с това, преди да мислим за собственото си нападение. Мисля, че всички свършихме добра работа", каза доволният наставник на Барселона Хосеп Гуардиола.

„Отвяха Реал и в първенството", пък бе първата реакция на приближения до клуба в. „Марка".

Според изданието Барселона е доминирала от първата до последната минута на срещата и логично е спечелила двубоя с лекота.

„В края на мача, когато победата бе абсолютно сигурна, играчите на Пеп Гуардиола дори си позволиха да поспеспетят малко сили", коментира „Марка".