Михайлов и Манолев аут от Европа, иберийци ще вдигнат трофея

Порто отново попиля Спартак и е основният фаворит за спечелването на Лига Европа Снимка: getty images

Порто, Бенфика, Виляреал и Спортинг (Брага) са четирите полуфиналиста в турнира на Лига Европа.

Първите три тима очаквано продължиха напред след категоричните си победи в първите четвъртфинални срещи, а тимът на Брага стигна за първи път в своята история в подножието на върха на европейски клубен турнир, изхвърляйки Динамо (Киев).

Мачът на "Мунисипал" завърши при нулево реми и след 1:1 в украинската столица преди седмица португалците са тези, които продължават напред.

Повече от 60 минути обаче Спортинг игра с 10 души заради червения картон на Пауло Сезар още в 29-ата минута. Такъв получи и Попов от Динамо малко преди края.

Така при всички положения ще има португалски отбор на финала, след като едната полуфинална двойка противопоставя Брага на Бенфика. "Орлите" стигнаха до равенство 2:2 на стадион "Филипс" в Айндховен и изхвърлиха ПСВ на Манолев от надпреварата.

Българският национал започна като титуляр и игра 85 минути преди да бъде заменен от Нийланд.

Въпреки 1:4 в Лисабон преди седем дни, домакините започнаха вихрено срещата и между 17-ата и 25-ата минута редуцираха пасива си до само един гол след попадения на Джуджак и Ленс.

Зле изчистена топка на Исаксон в продължението на първото полувреме позволи на Луизао с гръб към вратата да намали, а Оскар Кардосо в 63-ата минута от дузпа съвсем заличи надеждите на холандците.

Порто отново нямаше милост срещу московския Спартак и му вкара пет гола за втори път в рамките на една седмица за крайното 5:2 на "Лужники".

Хълк, Родригес, Гуарен, Фалкао и Рубен бяха точни за "драконите", а Дзюба и Ари отстрамиха частично руския гранд.

Твенте без Николай Михайлов на вратата записа втора загуба срещу Виляреал, този път с 1:3 у дома. Бахрами откри за холандския шампион в 32-ата минута, но изгонването на Тиендали в 58-ата минута за нарушение в наказателното поле обърна нещата в полза на "Жълтата подводница".

Джузепе Роси реализира отсъдената дузпа, а последните 5-6 минути Марко Рубен, отново от наказателен удар, и Кани оформиха крайното 3:1.

Първите полуфинали са на 28 април, а реваншите - на 5 май. Финалът в Дъблин е насрочен за 18 май.