Домакински победи и здрав "хикс" в Каварна белязаха началото на "А" група

Лудогорец и Локомотив (Пд) се вкопчиха в люта битка на терена в Каварна Снимка: Sport1.bg
Лудогорец и Локомотив (Пд) се вкопчиха в люта битка на терена в Каварна

Лудогорец и Локомотив (Пд) завършиха при нулево равенство в първото от серията дербита в I кръг на "А" група.

Мачът се игра на стадиона в град Каварна поради ремонтни дейности на съоръжението в Разград. Въпреки това в морския град бяха дошли над 2000 души, като и двете публики създаваха много добра футболна атмосфера.

Самият мач бе доста нервен и изобилстваше с остри сблъсъци. Първото полувреме бе за новака в елита, докато по-активни след почивката бяха "смърфовете".

Най-спорното положение бе в 65-ата минута, когато при едно центриране в наказателното поле на Лудогорец капитанът на Локомотив Здравко Лазаров вкара топката с глава, но попадението бе отменено поради засада.

На телевизионните повторения ясно се вижда, че Електричката изскача зад защитата на разградчани, а в пасивна засада са Базил де Карвальо и Драги Коцев.

Резервата на символичните домакини Димо Атанасов пък успя да нацели гредата. Така спорът между два от отборите, които ще се борят за евроквоти през новия сезон остана нерешен.

С домакински победи приключиха останалите четири мача в събота вечер. На стадион "Тича" във Варна Черно море се мъчи дълго срещу Монтана, но накрая съумя да вкара два безответни гола.

Не по-леко бе и на Черноморец в Бургас, който с мъка стигна до минимален успех над Калиакра. Победи с по 1:0 записаха още Миньор срещу Видима-Раковски на стадиона на Славия, както и завърналият се след 21-годишна пауза Ботев (Враца) над правещия пълен дебют в "А" група състав на Светкавица.

Утре вечер са двубоите Литекс - Берое и Локомотив (Сф) - ЦСКА. Мачът в Ловеч започва в 20:00 ч., а 30 минути по-късно стартира столичното дерби на Националния стадион "Васил Левски", като ще се предава пряко по БНТ 1.

Кръгът затваря в понеделник, когато в 20:00 ч. Левски посреща Славия на "Георги Аспарухов". Този сблъсък пък ще бъде излъчван директно по TV7.