Манчестър Сити на върха поне за няколко часа

Съотборниците поздравяват автора на хеттрик Марио Балотели Снимка: Getty Images
Съотборниците поздравяват автора на хеттрик Марио Балотели

Манчестър Сити оглави класирането във Висшата лига поне за няколко часа след победата си с 4:0 над Астън Вила.

Хеттрик отбеляза италианският нападател Марио Балотели (два от головете му бяха от дузпи), който излезе вместо голмайстора на отбора Карлос Тевес, оплакващ се от разтежение.

За Вила за пръв път от два месеца като титуляр излезе българският капитан Стилиян Петров, който лекуваше контузия в коляното си, но и той не можа да помогне на своя отбор.

Така Сити изпревари съседите си от Манчестър Юнайтед и застана начело с 38 точки. Бербатов и компания имат 37, но са изиграли само 17 мача до момента (техният градски съперник е с 20) и довечера от 22 ч. имат възможност да се върнат на върха дори и при равенство като гости на Бирмингам.

Освен Балотели, който е героят на кръга до момента, силно се проявиха още трима играчи, които отбелязаха по два гола за отборите си.

Пръв блесна сензационно защитникът на Фулъм Крис Беърд, който не беше се разписвал от цели четири години, но в рамките на шест минути (4-ата и 10-ата) донесе победата на своя отбор като гост на Стоук Сити.

Абсолютно същото стори и нападателят на Блекпул ДиДжей Кембъл за 2:0 срещу Съндърланд на собствения им „Стейдиъм ъф Лайт", но през второто полувреме.

22-годишният хърватски национал Никола Калинич от Блекбърн също отбеляза две попадения за успеха над Уест Бромич с 3:1, при това отново като гости.