Манчестър Юнайтед на точка от рекордна титла

Сър Алекс Фъргюсън е само на крачка от мечтаната рекордна деветнайсета титла на Манчестър Юнайтед!
Откритието на сезона Хавиер Ернандес отбеляза най-бързия гол във Висшата лига още в 36-ата секунда на мача с Челси Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се наложи с 2:1 шампиона Челси в пряк сблъсък за първото място в Премиършип.

С днешната си победа "червените дяволи" увеличиха аванса си пред своя съперник на 6 точки два кръга преди края на първенството на Висшата лига и се нуждаят само от точка в оставащите си две срещи, за да тържествуват с рекордната за Англия деветнайсета титла!

Резултата откри мексиканецът Хавиер Ернандес още в 36-ата секунда, отбелязвайки най-бързия гол в Премиършип.

В средата на първата част сръбският бранител Неманя Видич също се разписа с глава след центриране от корнер.

Въпреки че мениджърът на столичани Карло Анчелоти направи две смени на почивката, а в 61-ата минута пусна и най-скъпия си играч Фернандо Торес, Челси не можа да върне повече от един гол.

Добрата игра на вратаря на Юнайтед Едвин ван дер Сар също допринесе много за важния успех.

Другият преследвач на "червените дяволи" - Арсенал, отпадна и на теория по-рано днес, когато загуби с 1:3 като гост на финалиста за Купата на ФА Стоук Сити.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА В ДЕРБИТО:

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, О'Ший (46-Евънс), Видич, Фабио (88-Смолинг), Фърдинанд, Карик, Валенсия, Парк, Ернандес, Рууни, Гигс

Челси: Чех, Иванович, Коул, Луис (46-Алекс), Есиен, Тери, Оби Микел (46-Рамирес), Лампард, Калу (61-Торес), Малуда, Дрогба