Лудогорец и Черно море вкараха по седем

Гостите дори не можаха да се зарадват както трябва на победата Снимка: NovSport.com
Гостите дори не можаха да се зарадват както трябва на победата

Лудогорец и Черно море отбелязаха по цели седем гола в днешните си мачове с Миньор и Калиакра.

Разградските „орли" не срещнаха никаква съпротива в Перник и разбиха със 7:0 домакините, след като ръководството на Миньор удържа на думата си и пусна юношеския си отбор в мача.

Официално обявената причина бе протест срещу Българския футболен съюз, но решението да се предприеме тази мярка само в този мач и точно срещу борещия се за титла Лудогорец бе изтълкувано от мнозина като реверанс към противника.

„Зелените" играха в титулярния си състав, като хеттрик за тях реализира Иван Стоянов, който увеличи головата си сметка на 11 попадения и вече е втори в класацията на стрелците след продадения в Южна Корея нападател на ЦСКА Янис Зику, който има 13.

Черно море се размина за малко със същия резултат при победата си над Калиакра, но в добавеното време Иван Цачев отбеляза почетен гол за гостите и фиксира крайното 7:1.

И в този мач имаше футболист, отличил се с хеттрик - капитанът на „моряците" Георги Илиев, който през първото полувреме реализира дузпа за нарушение срещу Мирослав Манолов, а след почивката се разписа още на два пъти.

Междувременно, двубоят Монтана - Литекс бе отложен заради поройния дъжд в северозападния град и би  трябвало да се изиграе утре в 17:00 ч.