Челси пак паднаха, Юнайтед ги настигна

Патрис Евра бележи първото попадение за Манчестър Юнайтед срещу Уигън Снимка: Getty Images
Патрис Евра бележи първото попадение за Манчестър Юнайтед срещу Уигън

Манчестър Юнайтед настигна Челси на върха в класирането във Висшата лига, след като победи Уигън с 2:0, а шампионите регистрираха втора поредна загуба - като гости на Бирмингам с 0:1.

Домакините спечелиха с гол на халфа-ветерана Лий Бойър, който напомни за славното си минало, когато играеше в Лийдс и достигна дори до националния отбор.

"Сините" от Лондон не бяха падали в два мача поред от 2006 г., като явно контузиите на основни играчи и късата резервна скамейка дават своето отражение върху представянето на отбора.

Лекувалият се доскоро от малария голмайстор Дидие Дрогба опропасти две чисти положения, създадени за него от Флоран Малуда, и той носи основната вина Челси да не си тръгне поне с точка от Бирмингам.

Разбира се, основният герой на мача бе вратарят на домакините Бен Фостър, който с безупречната си игра даде заявка за титулярно място в националния тим.

Преследвачите на "сините" Манчестър Юнайтед се наложиха с лекота над Уигън и се изравниха по точки с тях, като Челси вече е водач само по голова разлика.

Резултата на "Олд Трафорд" откри в края на първата част френският ляв бек Патрис Евра с глава, като попадението бе първо за него от три години и половина насам.

Българинът Димитър Бербатов въобще не бе включен в групата, като на върха на атаката сър Алекс Фъргюсън започна с 19-годишния италианец Федерико Македа. През второто полувреме на негово място влезе отсъствалия дълго Уейн Рууни, който бе бурно приветстван от публиката.

Скоро след това гостите останаха с девет души на терена, след като латиноамериканците Антолин Алкарас и Уго Родайега бяха изгонени само в рамките на две минути - 59-ата и 61-ата.

Влезлият като резерва мексикански нападател Хавиер Ернандес оформи крайното 2:0 в 77-ата мин. с глава след красив плонж.

Най-силно впечатление в този кръг направи иначе скромният отбор на Болтън, който размаза добре представящия се напоследък Нюкасъл с 5:1, и неусетно се изкачи на четвърто място, изпреварвайки по голова разлика Манчестър Сити (с мач по-малко) и Тотнъм. За победителите в игра влезе в 78-ата минута българският национал Мартин Петров.