Борусия за седми път шампион на Германия

Младите футболисти на Борусия (Дортмунд) станаха по безапелационен начин шампиони на Германия Снимка: Getty Images
Байерн разби с 4:1 Шалке и остана в битката за участие в Шампионската лига Снимка: getty images
Байерн разби с 4:1 Шалке и остана в битката за участие в Шампионската лига

Тимът на Борусия (Дортмунд) е новият шампион на Германия за сезон 2010-2011!

"Жълто-черните" спечелиха своята седма титла в историята два кръга преди края, след като се наложиха с 2:0 над Нюрнберг пред над 80 000 зрители на "Сигнал Идуна Парк".

Възпитаниците на Юрген Клоп си осигуриха предсрочно титлата благодарение на бившия играч на Литекс Миливое Новакович.

Словенецът вкара двата гола за своя Кьолн при домакинската победа с 2:0 над преследвача Байер (Леверкузен), с което прати и на теория титлата в посока Дортмунд.

Лукас Бариос откри за Борусия след малко повече от половин час игра, след като на няколко метра от голлинията посрещна лошо отбита от стража на гостите топка.

Колегата му Левандовски пък постави точка на интригата две минути преди края на първата част, когато излезе сам срещу вратаря и го прехвърли.

През второто полувреме цялото внимание на десетките хиляди по трибуните бе насочено към Кьолн, откъдето идваха добрите новини.

"Жълто-черният" вулкан изригна на два пъти при попаденията на Новакович в 67-ата и 83-ата минута, но най-голямата радост бе след последния съдийски сигнал.

Бившият отбор на Чавдар Янков Хановер пък сензационно загуби с 0:1 на свой терен от предпоследния Борусия (Мьонхенгладбах) и постави под сериозна въпросителна участието си в Шампионската лига наесен. Поражението и последвалия успех на Байерн (Мюнхен) над Шалке с 4:1 струваха на Хановер третото място в класирането.

Попаденията за баварците срещу полуфиналиста в Шампионската лига отбелязаха на два пъти Томас Мюлер и по веднъж Марио Гомес и Ариен Робен. Голът за Шалке пък отбеляза Холгер Бадщубер, който се разписа в собствената си врата още в началото на срещата.

Публиката на Байерн за пореден път демонстрира, че не е съгласна с готвения трансфер на вратаря на Шалке Мануел Нойер. Всяко докосване на топката от страна на стража бе съпроводено с шумни освирквания, а на трибуните имаше и плакати насочени срещу готвената сделка.