Черно море и Локо (Пд) поделиха точките на "Тича"

Феновете на Черно море направиха хубава атмосфера с факли на "Тича", но това не помогна на домакините да победят Снимка: Gong.bg

Борещите се за участие в евротурнирите през следващия сезон Черно море и Локомотив (Пд) не успяха да се победят и завършиха 1:1 на стадион "Тича" във Варна в мач от XVII кръг на "А" група.

Двата тима играха на традиционно тежкия терен в морската ни столица, което превърна двубоят в битка.

Домакините бяха тези, които започнаха по-активно срещата и след четвърт час игра вече водеха в резултата.

При една изсипана топка в наказателното поле на "смърфовете" Танко Дяков намери с глава непокрития Божилов и той с прецизен удар в далечния ъгъл откри.

Бранителят обаче трябваше да напусне рано-рано терена, след като в 33-ата минута спря с ръка изстрел на противников футболист, което означаваше директен червен картон и дузпа за гостите.

Зравко Лазаров обаче би прекалено самоуверено и прати топката над напречната греда.

Локомотив все пак получи правото да изпълни и втора дузпа.

Това се случи в 54-ата минута за нарушение на Александър Александров срещу Йордан Тодоров.

Този път изпълнителят се казваше Христо Златински и той не сгреши.

До края на срещата не се случи нищо кой знае какво пред двете врати и резултатът остана непроменен.