ЦСКА с пета поредна победа, би и Локомотив (Пловдив)

Мишел Платини вкара първия гол при успеха на ЦСКА с 3:0 над Локомотив (Пловдив) Снимка: Getty Images
Мишел Платини вкара първия гол при успеха на ЦСКА с 3:0 над Локомотив (Пловдив)

Отборът на ЦСКА постигна нова победа в първенството на А група. В среща от 5-я кръг „червените" се наложиха с 3:0 над Локомотив (Пловдив) и вече имат 5 успеха от 5 срещи.

Попаденията на стадион „Българска Армия" бяха дело на Мишел Платини, дебютанта Жуниор Мораес и Спас Делев.

„Червените" удариха и греда чрез Делев в началото на двубоя, а попадение на Локомотив (Пловдив) в края на първото полувреме бе отменено заради засада.

Телевизионните повторения обаче не убедиха в правилността на съдийското решение.

Спорна бе и дузпата, от която падна втория гол за ЦСКА. Тя бе отсъдена след като вратаря на Локомотив (Пловдив) Флориан Лучини опита да спре получилият чудесен пас от дълбочина Жуниор Мораес. Бразилецът падна, а на повторенията не се видя дали наистина има контакт между него и вратаря.

В края на двубоя пък съдията Таско Тасков отмени още един редовен гол - на резервата Янис Зику.

След двубоя стана ясно, че нападателят на Локомотив (Пловдив) Базил де Карвальо, който бе заменен принудително още в 7-та минута заради травма най-вероятно има разкъсани мускулни влакна. Той ще отсъства от терена поне 20 дни, обявиха от ръководството на Локомотив (Пловдив) пред TV7.