Надал стартира с победа в Бразилия

Надал стартира с победа в Откритото първенство на Бразилия Снимка: Getty Images
Надал стартира с победа в Откритото първенство на Бразилия

Рафаел Надал победи №140 в света Жоао Соуза с 2:0 сета (6:3, 6:4) в първия кръг от Откритото първенство на Бразилия, а малко преди това се оттегли от турнира на двойки, за да не товари коляното си.

26-годишният Рафаел почти не срещна трудности в мача със Соуза и следващият му съперник е Карлос Берлок.

Шампионът в Откритото първенство на Бразилия Николас Алмагро победи Пол Капдевил с 6:4, 6:7 (3:7) и 6:7. Алмагро, който е №2 в схемата се бори за трета поредна победа в турнира и общо четвърта за него в Brazil Open.

В Сао Пауло обаче вниманието е изцяло фокусирано върху сънародника му Надал, който се е упътил към първа турнирна победа от осем месеца насам. Миналата седмица в Чили Надал, който се завърна на корта след възстановяване от тежка контузия на коляното, стигна до финала на турнира, но го загуби от Хорацио Себалос, №73 в света.

Пред пълни трибуни в Сао Пауло Надал имаше проблеми само в началото на втория сет, когато Соуза успя да го притисне, но след това реализира пробив и стигна до 4:4, а оттам нататък вече мачът беше негов.