Барселона и Реал (Мадрид) със загуби в Испания

Отборът на Реал (Мадрид) отстъпи на Сарагоса с 2:3, но Барселона не се възползва от това Снимка: getty images
Въпреки гола на Тиаго Алкантара Барселона падна с 1:2 от Реал Сосиедад Снимка: getty images
Въпреки гола на Тиаго Алкантара Барселона падна с 1:2 от Реал Сосиедад

Отборите на Реал (Мадрид) и Барселона записаха поражения в 34-ия кръг на Примера Дивисион съответно срещу Сарагоса и Реал Сосиедад и оставиха разликата помежду си в класирането осем точки в полза на Барселона. За да станат шампиони и на теория каталунците ще се нуждаят от успех срещу Еспаньол в следващия кръг на „Ноу Камп" и от загуба или равенство на Реал при гостуването на Севиля.

Първи загуба в кръга допусна Реал. „Белите" отстъпиха с 2:3 на Сарагоса като домакин. Попаденията за гостите отбелязаха на два пъти Лафита и Габи от дузпа. За Реал се разписаха Серхио Рамос и Карим Бензема. Тимът на Жозе Моуриньо за пореден път завърши мача с десет души след като Рикардо Карвальо получи втори жълт картон и бе изгонен.

Двубоят от трибуните, в компанията на гаджето си Ирина Шейх, изгледа Кристиано Роналдо. Според мадридските издания изваждането на португалеца от състава е резултат от изказаното от него недоволство от защитната тактика на Жозе Моуриньо. След двубоя с Барселона суперзвездата в прав текст заяви, че подобно дефанзивно поведение на тима му не му харесва, но е принуден да се примири. Роналдо обаче не бил единственият недоволен, но всички били много внимателни в изявленията си, тъй като помощниците на Моуриньо веднага му докладвали какво се говори в съблекалнята.

Извън състава останаха и Чаби Алонсо, Месут Йозил, Марсело, Анхел ди Мария. Последните трима все пак се появиха в игра през второто полувреме, но не успяха да предотвратят поражението.

За Реал то бе едва второ на собствения им стадион през този сезон. До този мач „белите" имаха само една загуба на „Сантяго Бернабеу" - срещу друг скромен отбор - Спортинг (Хихон) с 0:1. За Сарагоса успехът в Мадрид бе първи от 12 години насам.

Двубоят бе под №418 за Икер Касияс в Примера Дивисион. С него вратарят и капитан на Реал (Мадрид) изравни Серхио Гонсалес от Леванте като футболиста с най-много срещи в Ла Лига, който още играе.

„Не можем да губим от отбор като Сарагоса, независимо, че те играят в Примера Дивисион като нас. Мисля че днес психическата подготовка на играчите ми не бе на ниво, а вината за това е моя", лаконичен бе Жозе Моуриньо след сблъсъка.

Минути след фиаското на Реал (Мадрид) Барселона също загуби - с 1:2 от Реал Сосиедад. Заради предстоящия мач с „белите" от Шампионската лига Хосеп Гуардиола също като Моуриньо даде почивка на голяма част от звездите и в стартовия състав за двубоя на стадион „Аноета" се появиха само Жерар Пике, Шави Ернандес и Лионел Меси.

В 11-те Гуардиола заложи и на трима от дублиращия състав - Мартин Монтоя, Андреу Фонтас и Тиаго Алкантара. Монтоя обаче бе заменен принудително още в 14-та минута заради контузия в рамото и на негово място се появи Дани Алвеш. Втори мач като титуляр след трансфера си през януари изигра Ибрахим Афелай. Попадналият за първи път в групата 17-годишен талант Жерар Делофеу пък така и не успя да се появи в игра, тъй като за пореден път с контузия напусна и Габи Милито. На негово място влезе Серхио Бускетс.

Попаденията за Реал Сосиедад бяха дело на Ифран и Чаби Прието, който се разписа от дузпа. 11-метровият наказателен удар дойде след грешка на вратаря Хосе Мануел Пинто и Хавиер Масчерано, които не успяха да изчистят топката след размяна на пасове помежду си. За да си върне притежанието й Масчерано фаулира играч на Реал Сосиедад и съдията не се поколеба да посочи бялата точка. Единственият гол за Барселона бе дело на Тиаго Алкантара. Каталунците вкараха и втори гол - чрез Милито, но той бе отменен заради засада.

За Барселона това бе едва второ поражение през този сезон. Първото бе в средата на септември  когато каталунците паднаха от Еркулес като домакин.