Григор не срещна особени трудности срещу Томич

Григор не срещна особени трудности срещу Томич Снимка: Getty images

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна по чудесен начин участието си на турнира в Ротердам с награден фонд 1 575 875 евро.

В среща от първия кръг Гришо победи австралиеца Бърнард Томич с 6:3, 3:6, 6:3 и вече чака следващия си съперник, който ще бъде излъчен от двойката Николай Давиденко - Флориан Майер.

С успеха българинът заработи 16030 евро и спечели 45 точки за световната ранглиста.

Въпреки че се стигна до три сета, мачът се разви бързо и завърши за час и половина. Българският тенисист успя да стигне до пробив в средата на първата част, след което затвори сета на собствен сервис.

През втория сет Томич заигра по-добре и пръв стигна до пробив, като дори имаше възможност да пробие и втори път, преди все пак да изравни резултата.

В решителната част резултатът вървеше гейм за гейм, но в осмия гейм Димитров успя да пробие сервиса на съперника си, след което затвори мача, като реализира първия си мач пойнт с ас.