Милан и Интер на полуфинал за Купата

Два красиви гола на Алешандре Пато донесоха успех на Милан над Сампдория в четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия Снимка: getty images

Отборите на Милан и Интер са вторият и третият участник в полуфиналите на турнира за Купата на Италия. Тази вечер в четвъртфиналите на надпреварата Милан отстрани Сампдория след победа с 2:1 като гост. Интер пък се наложи с 5:4 над Наполи след дузпи.

Успехът на Милан срещу Сампдория дойде след две красиви попадения на бразилеца Алешандре Пато. Головете бяха отбелязани в рамките на пет минути и са първите на бразилеца в турнира за Купата на Италия. За Сампдория едно попадение върна Стефано Губерти.

Освен успеха, добрите новини за Милан дойдоха и от играта на двете нови попълнения на отбора Марк ван Бомел и Урби Емануелсон. Двамата направиха дебюта си с екипа на "росонерите", а закупеният от Аякс Емануелсон дори асистира на Пато за второто попадение в полза на Милан.

На полуфиналите на надпреварата Милан ще се изправи срещу тима на Палермо, който още снощи си осигури участие в следващата фаза. "Росонерите" достигат толкова напред в турнира за пръв път от 2007 година насам. Последната титла от тази напревара отборът спечели през 2003 година, което е и единственият трофей от турнира за Милан в ерата на Силвио Берлускони.

Доста повече проблеми на четвъртфиналите имаше Интер. „Нерадзурите" завършиха 0:0 с Наполи в редовното време и продълженията. При дузпите играчите на Интер бяха безгрешни, докато Езекиел Лавеци пропусна един от изстрелите за Наполи и това бе достатъчно за гостите да се класират напред.

Съперник на тима на Интер на полуфинал ще бъде победителят от сблъсъка Ювентус - Рома. Мачът е утре вечер.