ЦСКА се спаси от срам в Каварна, Литекс си го изкара на Светкавица

Милен Радуканов има много поводи за тревога преди реванша от Лига Европа със Стяуа Снимка: Getty Images

Смятаният за фаворит №1 в първенството ЦСКА бе на косъм да си тръгне със сведена глава от Каварна, но въпреки това се добра до успех с 2:1 срещу Калиакра в последен мач от III кръг на "А" група.

Така заедно с лидера в класирането Черно море "червените" останаха единствени с пълен актив от 9 точки.

Футболистите на Милен Радуканов стартираха мотивирано и добре срещата, като след осезаемо надмощие до почивката успяха да реализират два красиви гола.

В 22-ата минута Иван Бандаловски центрира отдясно към капитана Тодор Янчев, който на свой ред връхлитайки върху топката я намери от въздуха.

Девет по-късно чудесна индивидуална акция на Грегъри Нелсън от десния фланг към центъра на наказателното поле завърши с красив флацов удар покрай бранител на Калиакра, за да направи юношата на Левски Цветан Димитров безпомощен за втори път.

Всичко за "армейците" обаче се обърна с главата надолу в 35-ата минута, когато груба грешка на намиращия се в ужасяваща форма от началото на сезона Костадин Стоянов позволи на домакините да направят бърза контраатака.

Юношата на софиянци Герасим Заков бе изведен сам срещу М'Боли, но бе повален пред наказателното поле от Адемар. Бразилецът бе последен в защитата на ЦСКА и справедливо видя червения цвят на картона.

В процеса на мача каварненци придобиваха все по-голямо самочувствие, докато гостите се прибираха в своята половина. Така се стигна и до гола за Калиакра в 65-ата минута. Центриране в полето на "армейците" и нова неумела намеса на Стоянов прати топката на крака на Детелин Димитров, който буквално разстреля М'Боли.

В 85-ата минута Спас Делев, който десетина минути по-рано бе разтресал гредата зад Димитров, получи втори жълт картон за глупава игра с ръка и остави съотборниците си да се мъчат с 9 души.

Хаотичният натиск на Калиакра обаче не доведе до втори гол и трите точки отпътуваха за София.

Литекс разгроми Светкавица с 6:0 в другия вечерен сблъсък от "А" група. Резултатът набъбна сериозно чак в последните двайсетина минути.

Светослав Тодоров откри за шампионите в 19-ата минута, а новото попълнение Мирасема покачи в 55-ата. Головата вихруша във вратата на "мълниеносците" започна с попадението на Кодо в 73-ата.

Той успя да отбележи още едно попадение в 87-ата, а преди и след това името сред голмайсторите си записа и Момчил Цветанов.

С тази си победа Литекс се изкачи на 3-о място в таблицата със 7 точки, докато Светкавица все още няма отбелязан гол и актив.