В Лукойл доволни от третия успех в Европа

Лукойл Академик запаси трети пореден успех в европейските клубни турнири след като би с 69:66 Лугано Снимка: sportal.bg

Старши треньорът на българския шампион Лукойл Академик (София) Йовица Арсич похвали добрата игра в защита в последните три минути, която неговите избраници са показали при победата с 69:66 точки над Лугано Баскет (Швеция) в турнира "Еврочалъндж".

Именно силните заключителни минути донесоха третия успех на Лукойл Академик в груповата фаза, след който "студентите" са еднолични лидери в група "С".

"Допуснахме много грешки, но накрая показахме, че сме по-добрият отбор. Изиграхме последните 3 минути много добре, със стабилни изяви в защита, което се оказа решаващо. Знаехме, че домакините са силни в борбата в нападение и до някъде успяхме да ги неутрализираме.

Нямахме обаче късмет при стрелбата от далечно разстояние, където показахме много ниска успеваемост. Важното обаче е, че стигнахме до много ценен успех, който до голяма степен ни класира в следващата фаза. Имаме още три мача, които трябва да изиграем на високо ниво и да продължим победния си ход в турнира", каза след срещата Йовица Арсич.

Най-полезен за "студентите" беше Каспърс Камбала, който завърши с "дабъл-дабъл" - 22 точки и 12 борби, Брандън Хийт и Доминик Джеймс вкараха по 11 точки, а Тодор Стойков добави 10 за успеха.